top of page
IMG_6392.jpg

ZATEPĽOVANIE FASÁD

Anchor 1

Silikónová omietka rustikálna

 

SILCOLOR® RS je silikónová dekoratívna omietkovina rustikálneho typu (nazýva sa tiež zatieraná alebo zrno na zrno) určená pre finálnu úpravu omietok, betónových panelov, zatepľovacích systémov, sadrokartónových povrchov a iných ľahčených stavebných materiálov. Je efektné úpravou všetkých stavebných konštrukcií. Ošetrený povrch je vysoko hydrofóbny a zostáva dlho čistý. Vyrába sa vo veľkosti zrna 1,5 a 2; mm.

490x273_g354-silcolor-rs.jpg
490x273_g352-silcolor-os.jpg

Silikónová omietka ryhovaná

 

SILCOLOR® OS je silikónová dekoratívna omietkovina mníchovského typu určená pre finálnu úpravu omietok, betónových panelov, zatepľovacích systémov, sadrokartónových povrchov a iných ľahčených stavebných materiálov. Je vkusnou a elegantnou úpravou stavebných konštrukcií, ktorá je vysoko hydrofobna a zostáva dlho čistá. Podľa ťahov stierkou možno docieliť rôznych dekoratívnych efektov. Vyrába sa s veľkosťou zrna 2 mm

490x273_g703-g812-Silcolor-active-longli

Extra silikónová hladená omietkovina s vláknom a preventívnym účinkom proti výskytu rias a plesni

SILCOLOR® ACTIVE LongLife je extra silikonová hladená dekoratívna omietkovina rustikálneho typu (nazyvá sa tiež zatieraná alebo zrno na zrno). Omietkovina je vysoko a dlhodobo chránená proti rastu rias a plesni, preto je vhodná pre náročných zákazníkov, ktorí požadujú čistú a nenapadnutú fasádu. Ošetrený povrch je vysoko hydrofóbny. Omietkovina obsahuje špeciálne výstužné vlákna umožňujúce preklenúť statické vlasové trhlinky podkladu. Je určená pre finálnu úpravu omietok, betonových panelov, zatepľovacích systémov a iných ľahčených stavebných materiálov. Je efektnou úpravou všetkých stavebných konštrukcií. Vyrába sa štandardne s veľkosťou zrna 1,5 a 2 mm.

Základný penetračný náter pod akrylové omietky

 

Základný penetračný náter je určený ako prvý náter všetkých savých stavebných materiálov, ktoré sú finálne upravované akrylovými omietkami ECOLOR® R alebo ECOLOR® O. Možno ho použiť aj samostatne pre spevnenie a zvýšenie hydrofobity povrchu. Dodáva sa v aplikačnej konzistencii.

243x135_g292-peneco-o.jpg

Akrylátová omietka rustikálna

 

ECOLOR® R je dekoratívna omietkovina rustikálneho typu určená pre finálnu úpravu omietok, betónových panelov, zatepľovacích systémov, sadrokartónových povrchov a iných ľahčených stavebných materiálov. Je efektnou úpravou všetkých stavebných konštrukcií. Ošetrený povrch je hydrofóbny a zostáva dlho čistý. Vyrába sa vo veľkosti zrna 1; 1,5; 2 a 2,5 mm (veľkosť zrna je uvedená na etikete).

490x273_g192-ecolor-r.jpg

Akrylátová omietka ryhovaná

 

ECOLOR® O je dekoratívna omietkovina rustikálneho typu určená pre finálnu úpravu omietok, betónových panelov, zatepľovacích systémov, sadrokartónových povrchov a iných ľahčených stavebných materiálov. Je efektnou úpravou všetkých stavebných konštrukcií. Ošetrený povrch je hydrofóbny a zostáva dlho čistý. Vyrába sa vo veľkosti zrna 1,5; 2 a 2,5 mm (veľkosť zrna je uvedená na etikete).

490x273_g187-ecolor-o.jpg
490x273_g291-peneco-nano.jpg

Akrylový nanopenetrátor s hĺbkovým účinkom

Hĺbkový penetrátor PENECO® NANO je určený pre penetráciu všetkých nasiakavých anorganických podkladov. Možno ho použiť samostatne pre zamedzenie prieniku vody do anorganických povrchov, k zlepšeniu vlastností stavebných zmesí spájaných cementom alebo vápenným hydrátom, k zvýrazneniu mokrého vzhľadu prírodných i umelých kameňov, tehál, tehlových a iných savých obkladov. Náter môže byť tiež použitý pre prípravu povrchov pod všetky akrylové farby. Pre svoju vysokú prenikajúciu schopnosť je disperzne hĺbkový penetrátor PENECO® NANO môže byť použitý ako základný náter všetkých betónových povrchov pod všetky akrylové farby, samonivelačné stierky a izolačné stierky ako Wetisol, PROISOL apod. Pracujte pri teplotách vzduchu, podkladu i pripravovaných zmesí nad +5 ° C DBAJTE NA SPÔSOB A POMER RIEDENIA !!!

490x273_g284-peneco.jpg

Akrylový penetrátor

 

Akrylový penetrátor je určený ako prvý náter všetkých savých stavebných materiálov, ktoré sú finálne upravované akrylovými fasádnymi farbami, omietkovinami alebo interiérovými farbami pri ich aplikácií na sadrokartón a všetky savé stavebné materiály. Dodáva sa v aplikačnej konzistencii aj ako koncentrát.

Lepiaca a stierková malta

 

CHEMA SET Špeciál je určený pre lepenie všetkých typov izolantov zatepľovacích systémov a ako vrchná armovaná stierka zatepľovacích systémov. Spĺňa požiadavky normy ETAG 004. Výrobok je súčasťou zatepľovacích systémov SILCOLOR® THERM, SILCOLOR® THERM Minerál, ECOLOR® THERM a ECOLOR® THERM Minerál. Tmel je mrazuvzdorný a je určený pre vnútorné i vonkajšie použitie.

490x273_g355-g355-CHEMA-SET-Special.jpg

Lepiaca a stierkovacia malta

 

Lepiaca malta CHEMA SET ECOLOR® je určená pre lepenie izolantov zateplovacích systémov a ako vrchná armovaná stierka zateplovacích systémov. Tmel je mrazuvzdorný a je určený pre vnútorné i vonkajšie použitie. Lepiaca malta CHEMA SET ECOLOR® je vhodná ako súčasť certifikovaných zateplovacích systémov ECOLOR® THERM, SILCOLOR® THERM, ECOLOR® THERM Minerál a SILCOLOR® THERM Minerál. Nie je vhodný na šedý a extrudovaný polystyrén.

490x273_g425-g425-CHEMA-SET-Ecolor.jpg

Perlinka armovacia tkanina Vertex R131 (55m2) 
 

Je najpoužívanejšou tkaninou pre výstužnú vrstvu vnútorných omietok, zatepľovacích systémov a pri renovácii fasády.  Armovacia tkanina VERTEX je veľmi dôležitá pre kvalitnú a pevnú finálnu vrstvu omietky vášho domu.  Vysoko kvalitná sklo-vláknitá armovacia mriežka pre profesionálne použitie.  Výrobky značky VERTEX sú osvedčenou značkou na trhu. 

EPS 70 F

Anchor 2
EPS_70_F_dosky_FINAL_NEW.png
big-vertex-r-131-armovaci-tkanina-perlin

POVRCHOVÉ ÚPRAVY

Lignofix Silnovrstvová lazúra

Silnovrstvá vodou riediteľná lazúra LIGNOFIX je určená pre všetky drevené povrchy v exteriéroch a interiéroch. Hrubovrstvá vodou riediteľná lazúra LIGNOFIX je určená pre všetky drevené povrchy v exteriéroch a interiéroch ako obloženie balkónov a fasád, pergoly, záhradný nábytok, okná, dvere a pod. Nie je samostatne vhodná k náterom pochôdznych plôch. Drevo napadnuté biotickými škodcami je nutné najprv ošetriť niektorým z typov biocídnych výrobkov, napr. LIGNOFIX. V exteriéri neodporúčame používať na drevá s veľkými obsahy živice (napr. Borovica).

1LIGNOFIX_SILNOVRSTVOVÁ_LAZURA.jpg
2LIGNOFIX EMAIL.jpg

Lignofix email 

Vodou riediteľný email na drevo/kov

LIGNOFIX EMAIL je vodou riediteľný email pre vonkajšie i vnútorné použitie na báze akrylového spojiva je určený pre nátery dreva a drevených konštrukcií (podhľadov, obkladov, okien, dverí, regálov, drevených dielov, nábytku a pod.), Drevotrieskových a azbestocementových dosiek, strešných krytín, betónu a kovových prvkov opatrených antikoróznym náterom (ústredné kúrenie, kovanie, záhradný nábytok a pod.). Saténový mat náteru dáva predmetom elegantný vzhľad. Protiblokovacie účinky zabraňujú lepivosti a zlepšujú tak úžitkové vlastnosti náteru pri aplikácií na okná a dvere. Neškodí rastlinám a životnému prostrediu, má veľkú kryciu schopnosť, je svetlostály, vodoodpudivý a dlhodobo odolný poveternostným podmienkam. Všetky odtiene sú vzájomne miešateľné.

3LIGNOFIX E-PROFI.jpg

Lignofix E-profi 

Vysoko účinný prípravok určený k preventívnej povrchovej ochrane dreva v interiéroch a exteriéroch proti drevokazným hubám, plesniam a drevokaznému hmyzu. Koncentrovaný kvapalný prípravok s preventívnym účinkom proti drevokaznému hmyzu (napr. červotoč, tesárik), drevokazným hubám (napr. drevomorka), drevo sfarbujucim hubám a plesniam. Je určený k povrchovej impregnácií dreva v interiéroch (napr. strešnej konštrukcie, podlahy) a v exteriéroch bez priameho a trvalého kontaktu so zemou (napr. strešné podbitie, drevené stavby, ploty) a tiež k ochrane muriva a omietok proti prerastaniu drevokaznými hubami. Nesmie byť použitý na drevo prichádzajúceho do priameho kontaktu s potravinami, krmivami a pitnou vodou ani na ošetrenie dreva na výrobu detského nábytku a hračiek. Farebné modifikácie: bezfarebný, zelený, hnedý. 

5ecolor in vinyl.jpg

Ecolor in Vinyl

Disperzná vinylová maliarska farba TOP kvality

ECOLOR® IN Vinyl je možné použiť na vyzreté omietky a betónové povrchy, aglomerované drevené materiály, sklenené tapety, papierové a sadrokartónové povrchy. Náter je vysoko omývateľný, s vysokou krycou schopnosťou, výborne aplikovateľný. Zlučuje najlepšie vlastnosti akrylátových a vinylových farieb (vysoká výdatnosť, nízka špinivosť, krátka doba schnutia, farebná stálosť). Farba je určená pre vnútorné prostredie s požiadavkami náročnými na hygienu – školy, kuchyne, jedálne, nemocnice, hotely a pod. Náter môže prísť do náhodného kontaktu s potravinami, nie je však pre tento účel určený.

6exin eko.jpg

Maliarska farba so zvýšenou belosťou a krycou schopnosťou

Vodou riediteľná snímateľná a oteru vzdorná farba na vyzreté omietky a betónové povrchy, aglomerované drevené materiály, sadrokartón a papierové povrchy. Je určená pre prefarbovanie maliarskymi pastami. Vhodná aj pre úpravu interiérov náročných na hygienu, ako školy, jedálne, zdravotnícke zariadenia.

4LIGNOFIX I PROFI KONCENTRAT.jpg

Lignofix I-profi

Profesionálna likvidácia drevokazného hmyzu

LIGNOFIX I-PROFI koncentrát je kvapalný prípravok na ošetrenie dreva napadnutého drevokazným hmyzom (červotoč, tesárik apod.) a k preventívnemu ošetreniu dreva proti drevokaznému hmyzu v interiéroch (strešnej konštrukcie, obloženie, schody, podlahy atď.) a v exteriéroch bez priameho a trvalého kontaktu so zemou (strešné podbitie, drevené stavby, ploty, krovy atď.). Nesmie byť použitý na drevo prichádzajúce do priameho kontaktu s potravinami, nápojmi a krmivami ani na ošetrenie dreva na výrobu detského nábytku a hračiek. Obsahuje regulátory rastu hmyzu, ktoré spoľahlivo likvidujú všetky jeho vývojové štádiá a dlhodobo chráni ošetrované drevo pred daľším napadnutím (testovaním na drevokazný hmyz podľa EN 46 preukázala 100% účinok). Farebné modifikácie: bezfarebný, zelený. 

7EXIN EXTRA.jpg

Extra biela maliarska farba

Vodou riediteľná, snímateľná, oteru odolná maliarska farba EXIN® Extra je určená na vyzreté omietky a betónové povrchy, aglomerované drevené materiály, sadrokartón a papierové povrchy. Je vhodná pre úpravu interiérov náročných na hygienu ako školy, jedálne, zdravotnícke zariadenia a pod. Náter môže prísť do náhodného styku s potravinami, nie je však pre tento účel určený.

8maliarska stIerka finis.jpg

Vnútorná stierková hmota-finálna

Maliarska stierka Finiš je vnútorná stierková hmota určená na povrchové úpravy a vyrovnanie stien a stropov v interiéroch, k úpravám sadrokartónových konštrukcií, k vytváraniu nových hladkých omietok, k celoplošným alebo lokálnym opravám štukov, omietok, betónov, pórobetónov a daľších savých stavebných materiálov. Z dôvodu rýchleho vytvrdnutítia slúži ako výborný podklad pre konečnú úpravu povrchu maliarskymi farbami radu EXIN alebo ECOLOR, tapetovaním či inými maliarskymi technikami.

9maliarska stierka extra.jpg

Vnútorná stierková hmota s vystužujúcimi vláknami

Maliarska stierka EXTRA je vnútorná stierková hmota stredne hrubej zrnitosti určená na povrchovým úpravám a vyrovnanie stien a stropov v interiéroch, k úpravám sadrokartónových konštrukcií, ako náhrada tenkovrstvových štukov, k vytvoreniu nových hladkých omietok, k celoplošným alebo lokálnym opravám štukov, omietok, betónov, pórobetónov a daľších savých stavebných materiálov. Obsahuje špeciálne vlákna pre rýchlejšie presychanie materiálu a armovanie. Je vhodná ako prvá vrstva pre nerovné podklady a lokálne opravy. Z dôvodu rýchleho vytvrdnutia slúži ako výborný podklad pre konečnú úpravu povrchu maliarskymi farbami radu EXIN alebo ECOLOR, tapetovaním či inými maliarskymi technikami.

10ecolor.jpg

Akrylová fasádna farba

 

Akrylová farba ECOLOR® je vodou riediteľná fasádna farba určená pre finálnu povrchovú úpravu muriva, betónových panelov, sadrokartónových povrchov a iných ľahčených stavebných a umelých hmôt. Zaistí ochranu a farebné zjednotenie podkladu, je paropriepustná a hydrofóbna.

11ecolor sm.jpg

Akrylátová fasádna farba s kamienkom

 

Akrylová farba ECOLOR® SM je vodou riediteľná fasádna farba s kamienkom až do veľkosti 0,5 mm určená pre finálnu povrchovú úpravu muriva, betónových panelov, sadrokartónových povrchov a iných ľahčených stavebných a umelých hmôt. Zaisťuje ochranu a farebné zjednotenie podkladu, je paropriepustná a hydrofóbna.

12silcolor.jpg

Silikónová fasádna farba

 

Silikónová farba SILCOLOR® je vodouriediteľná fasádna farba pre finálnu povrchovú úpravu muriva, betónových panelov a pod. Zaisťuje ochranu a farebné zjednotenie podkladu, je paropriepustná a vysoko hydrofóbna. Povrch zostáva dlho čistý.

13univerlit akryl.jpg
14BARBAKAN.jpg

Farba na betónové podlahy

 

UNIVERLIT AKRYL je vodouriediteľná farba určená na nátery ľahko zaťažovaných betónových podláh a pohľadových betónových plôch v exteriéroch a interiéroch. Je účinnou ochranou betónov proti ich karbonizáciu vzdušným CO2 a proti prenikaniu zrážkovej vody. Nehodí sa: na nesúdržný a rozrušený podklad a na gletovaný betón.

Preventívna ochrana poréznych povrchov stavebných materiálov pred trvalým znečistením postrekov graffiti

Prípravok je určený k povrchovej ochrane rôznych stavebných materiálov pred znečistením graffiti. Podľa typu materiálu je možné prípravok použiť samotný (skupina 1) alebo v kombinácií s penetračným silikátovým alebo akrylátovým náterom (skupina 2). Po jeho aplikácií na povrchy stavebných materiálov možno lepšie odstrániť graffiti bez poškodenia podkladu. Skupina 1 (porézny málo nasiakavý materiál): omietky (akrylové, silikónové, silikátové), zateplené (polystyrénové) fasádne systémy, hladké pohľadové tehly, vápenec, žula, betón, mramor. Skupina 2 (porézny nasiakavý materiál): pálené tehly, minerálne (vápenno cementové) omietky, prírodný i umelý kameň (pieskovec, opuka, travertín), štiepaný betón.

15GRAFFITISTOP 2 SPRAY.jpg

Prípravok na odstránenie graffiti, sprejových a fixových farieb

GRAFFITISTOP 2 je určený na odstránenie graffiti spôsobených rôznymi typmi farieb (akrylovými, epoxidovými, nitrocelulózovými, polyuretánovým, alkydovými pod.) Na hladkých nenasiakavých povrchoch (kabrinec, sklo, mramor, žula, kovy, smalty, glazované obklady a pod.). Prípravok je možné tiež použiť na odstránenie graffiti z nasiakavých povrchov (betón, umelý kameň a prírodný kameň, pálené tehly, minerálne omietky, pieskovca a pod.), Ak sú ošetrené preventívnym ochranným prípravkom Barbakan, výrobca STACHEMA CZ. Graffitistop 2 je kvapalná forma prípravku Grafittistop 3, v kombinácií slúžia tieto prípravky k lepšiemu vyčistenie povrchu.

16GRAFFITISTOP 3.jpg

Prípravok na odstránenie graffiti, sprejových a fixových farieb, zvlášť vhodný pre zvislé plochy

Graffitistop 3 je určený na odstránenie graffiti spôsobených rôznymi typmi farieb (akrylovými, epoxidovými, nitrocelulózovými, polyuretánovým, alkydovými pod.) Na hladkých nenasiakavých povrchoch (kabrinec, sklo, mramor, žula, kovy, smalty, glazované obklady a pod.). Graffitistop 3 je gélová forma prípravku Grafittistop 2, v kombinácií slúžia tieto prípravky k lepšiemu vyčistenie povrchu. Prípravok je možné použiť na odstránenie graffiti z nasiakavých povrchov (betón, umelý kameň a prírodný kameň, pálené tehly, minerálne omietky, pieskovca a pod.), Ak sú ošetrené preventívnym ochranným prípravkom Barbakan, výrobca STACHEMA CZ.

17fortesil-hydrofobizant.jpg

Finálny hydrofobizačný náter

 

Používa sa ako finálny hydrofobizujúci náter na prírodný aj umelý kameň (sochárske diela, obklady fasád, kamenné stavby), strešné krytiny, na všetky typy omietok a pod. Nevytvára lesklý povrch a nemení vzhľad materiálov. Hydrofobizačný prostriedok FORTESIL - HYDROFOBIZANT je určený pre impregnáciu anorganických, poréznych alebo nasiakavých povrchov proti prieniku vody.

18fox dekorator diamento.png

Fox dekorator diamento

Ľahko aplikovateľný  dekoračný  náter, vďaka ktorému získa povrch efektný trblietajúci vzhľad.

Snímka obrazovky 2019-10-19 o 9.59.37.pn

FOX dekorator Initium základná podkladová farba pod dekoračné farby FOX 1L/5L

 

Podkladová biela farba pod dekoračné farby FOX Decorator.

FOX - Farba tabuľová 0,75l

 

Tabuľová farba je určená pre maľbu stien v interiéroch budov. Vytvorí na stene tvrdý a umývateľný povlak, ktorý umožňuje písanie poznámok školskou kriedou. V spojení s magnetickou farbou je možné dosiahnuť efektu školskej tabule

Snímka_obrazovky_2019-10-19_o_10.13.10.p

FOX Dekorator KALAHARI dekoračná farba s efektom púštneho piesku 1L

Farba KALAHARI sa používa na dekoratívne maľovanie stien a stropov miestností vo vnútri budov. Umožňuje vám usporiadať moderné aj klasické miestnosti.
Odporúča sa predovšetkým v izbách, salónoch, chodbách v bytoch, ako aj v reštauráciách alebo konferenčných miestnostiach, chodbách a hotelových chodbách

Snímka_obrazovky_2019-10-19_o_10.13.10.p
19Initium.jpg
20farba-tabulova.png
21kalahari.jpg
Snímka_obrazovky_2019-10-19_o_10.13.10.p
Anchor 3

MALTOVÉ ZMESI

Mrazuvzdorné cementové lepidlo so zníženým sklzom

Mrazuvzdorné cementové lepidlo CHEMA C1T je určené k lepeniu všetkých typov obkladov, dlažieb a mozaík v interiéroch i exteriéroch, na podlahy a steny z tradičných materiálov s cementovou omietkou, cementové potery, anhydritové potery a sadrokartónové steny (po predchádzajúcom ošetrení penetračným náterom). Ďalej na vnútorné natrené steny, (za predpokladu, že náter je pevne spojený k podkladu), na staré podlahy z mramoru nebo terazza a dostatočne vyzreté betónové konštrukcie. Je možné použitie i pre lepenie dlažieb a obkladov na hydroizolačné stierky zo sortimentu firmy STACHEMA SK

7CHEMA_JADROVÁ_OMIETKA_HRUBÁ.jpg
10CHEMA_BETÓNOVÝ_POTER_04.jpg
3BAUTEKO MULTIKLEBER C2TES.jpg
8CHEMA_ŠTUK_EX.jpg

Zlepšené mrazuvzdorné cementové lepidlo so zníženým sklzom a predĺženou dobou zavädnutia

Zlepšené mrazuvzdorné cementové lepidlo CHEMA C2TE je určené k lepeniu všetkých typov obkladov (vrátane veľkoformátových), dlažieb a mozaík v interiéroch i exteriéroch, na podlahy a steny z tradičných materiálov s cementovou omietkou, cementové potery, anhydritové potery a sadrokartónové steny (po predchádzajúcom ošetrení penetračným náterom). Ďalej na vnútorné natrené steny, (za predpokladu, že náter je pevne spojený k podkladu), na staré podlahy z mramoru nebo terazza a dostatočne vyzreté betónové konštrukcie. Je možné použitie i pre lepenie dlažieb a obkladov na hydroizolačné stierky zo sortimentu firmy STACHEMA SK a na podlahové vykurovanie.

Priemyselne pripravená flexibilná lepiaca malta

Priemyselne pripravená flexibilná lepiaca malta, ktorú bezprostredne pred použitím priamo na stavenisku treba rozmiešať vodou. Obsahuje cement ako spojivo, minerálne spojivá a plnivá ako aj prísady na zlepšenie vlastnosti. Je vhodná na lepenie keramických obkladačiek, dlaždíc, mozaiky, prírodných a umelých kameňov, kamenných obkladov , gres obkladov, a obkladov veľkých rozmerov na bežné podklady  v stavebníctve tak v interiéroch, ako aj v exteriéroch. Je zvlášť vhodná pre podklady, ktoré sú mechanicky a termodynamicky veľmi zaťažené, OSB dosky, sklo, staré podklady (natierané izolácie v interiéroch a exteriéroch, vykurované podklady, terasy, balkóny, plavecké a termálne bazény, fasády). S použitím penetrácie vhodný na lepenie dlažieb na podlahové anhydritové potery.

Lepiaca a armovacia malta na lepenie izolačných dosiek

 

Je určená pre lepenie a armovanie izolačných dosiek EPS a minerálnej vlny v interiéri i exteriéri. Vhodná na zhotovenie výstužnej vrstvy pod jadrovú omietku. Malta nie je vhodná na lepenie a armovanie šedého (grafitového) EPS.

5BAUMIT VIVAINTERIOR.png
6KVK ŠTUK VNÚTORNÝ JEMNÝ.jpg

Jemná štuková omietka (FeinPutz) do interiéru, jemne hladená

 

Jemná štuková omietka na vápennocementové jadrové a tepelnoizolačné omietky s nahrubo stiahnutým povrchom v interiéri. Omietka nie je vhodná na priame nanášanie na betón alebo pórobetónové tvárnice a na použitie v exteriéri.

KVK Štuk vnútorný jemný

 

Jemný, vysoko priedušný štuk pre steny aj stropy, vhodným podkladom sú KVK jadrové omietky, podklad pre maľbu, tapety

4CHEMATHERM_ŠPECIAL.jpg

Omietková a murovacia malta

Vápenno-cementová zmes určená pre jadrové omietky s pevnosťou v tlaku 2,5MPa. Vhodná pre murovanie nenosných konštrukcií (2,5 N/mm²).

Použitie:

- pre výrobu jadrovej a vrchnej omietky

- omietanie vo vonkajších a vnútorných priestoroch

- aj do vlhkých priestorov (kuchyne, kúpeľne)

- pre murovanie nenosných konštrukcií

- nie je vhodná ako omietka pre pivničné priestory alebo ako soklová omietka

1CHEMA C1T.jpg
9ATLAS 30 SMS.png

Vápenno- cementová tenkovrstvá omietka, vrchná štuková omietka na všetky jadrové omietky

Štuková omietka CHEMA ŠTUK EX je určená k ručnému vykonávaniu vnútorných a vonkajších omietok, na každý druh jadrovej omietky.

Použitie:

- ako jednovrstvová omietka na všetky jadrové omietky a pre steny a stropy

- pre vytvorenie hladkých povrchov v obytných priestoroch

- ideálny podklad pod nátery a betónové plochy

- pre vyrovnávanie podkladu na minerálnych podkladoch

- nie je vhodná pre povrchy zaťažené vlhkosťou a soľami

Cementová samonivelačná hmota

Vyrovnáva podklad v rozsahu 3-30 mm – keď je potrebné jestvujúci podklad iba vyrovnať, a tiež keď celý podklad má spád. Zvyšuje úroveň podlahy v celej miestnosti – napr. keď je potreba zrovnať úrovne dvoch susediacich miestností. Môže sa používať v suchých miestnostiach ako napr. izbách, predsieňach, halách, salónoch, kanceláriách, chodbách, čakárňach, kuchyniach. Môže sa používať v miestnostiach so zvýšenou vlhkosťou ako napr. kúpelňe.Odporúča sa ako podklad pod podlahové krytiny v kanceláriách, škôlkach, školách, bytoch a pod. – je jemnozrnný, vytvára hladký povrch.

Suchá zmes pre prípravu betónového poteru

Cementová poterová zmes CHEMA Bet. poter je určená k ručnému i strojovému spracovaniu betónových poterov pre vnútorné i vonkajšie priestory a drobné betonárske práce ako napríklad:

Upevňovanie plotových stĺpikov

Obetónovanie záhradných obrubníkov

Výplň strateného bednenia (plotové tvárnice)

2CHEMA C2TE.jpg
bottom of page